Matas Cardell, Bernat

Tornar al llistat

Palma, 01/01/1859
Prev. 29/03/1884
Def. 01/11/1905
Fou ordenat prevere dia 29.03.1884 De 1886 a 1887 fou Oficial de la Cúria eclesiàstica i Vicari de la parròquia de Santa Creu. De 1887 a 1892 Director del Círcol dels Obrers Catòlics. Fou professor de Patrologia i d’Oratòria Sagrada al Seminari, ocupant moltes trones de Mallorca. BOBM 1906, 235. Darder M0276.