Martiáñez Oliver, Leandre

Tornar al llistat

Fontfreda (Alt Empordà), 23/06/1934
Prev. 10/06/1972
Def. 00/00/0000
Fontfreda (Alt Empordà) 23.06.1934 però de família felanitxera. Començà els estudis al nostre Seminari i fou ordenat prevere dia 10.06.1972, començant l’exercici del ministeri com Vicari de Gènova. S’ha dedicat tota la vida a la docència en el Col·legi dels PP. Teatins (Palma). El 1985 fou nomenat Capellà de les Religioses Oblates. Arribada la jubilació de l’activitat docent, es retirà a sa casa de Felanitx, ajudant a les tasques cultuals de la parròquia.