Lliteras Rubí, Miquel

Tornar al llistat

Manacor, 01/04/1959
Prev. 21/09/1986
Def. 00/00/0000
Professà com membre del TOR i fou ordenat, a Manacor, dia 21.09.1986, seguint els estudis i llicenciant-se en Filosofia i Lletres (Història), treballant en el Col·legis que els PP. Franciscans tenen a Mallorca, fins que deixà l’Orde i passà al Clergat secular, esmerçant els anys donant classes en els Col·legis de les Religioses Agustines i en serveis pastorals a diferents indrets de la diòcesi: Dia 23.06.1987 Administrador parroquial al Port d’Alcúdia. Dia 06.09.1989 Rector de Búger, afegint-hi la parròquia de Campanet el 1990. Dia 27.09.1993 passà com Vicari a la parròquia dels Hostalets, tenint prop el Col·legi de Santa Mònica. Són els anys que deixa el TOR i és incardinat a la diòcesi. Dia 14.05.1999 fou nomenat Rector de Peguera. L’any 2000 ja ha deixat Peguera i ajuda al Port d’Andratx. Dia 22.07.2005 fou nomenat Rector de Son Serra de Marina, on hi restà uns anys. Dia 02.09.2016 fou nomenat Adscrit a la parròquia de Sant Pere Claver i ajudant a la parròquia de Son Armadans.