Lliteras Ginard, Antoni

Tornar al llistat

Son Servera, 13/05/1872
Prev. 30/05/1896
Def. 24/05/1934
Fou ordenat prevere dia 30.05.1896 Havia fet Títol de Patrimoni dia 07.07.1895. El 1906 fou nomenat Vicari in Capite del Coll d’En Rebassa. Féu els estudis de Mestre Nacional. El 1904 va de Vicari a Maria de la Salut fins l’any 1910, que anà de Vicari a la parròquia de Santa Creu. El 1918 Vicari de la parròquia de la Santíssima Trinitat, tenint cura del Col·legi del Sagrat Cor a Son Espanyolet. L’any 1928 fou nomenat ecònom de Santa Eulàlia. BOBM 1934, 215. Darder Ll0102.