Genestra Truyol, Antoni

Tornar al llistat

Inca, 20/02/1897
Prev. 15/10/1922
Def. 06/04/1982
Fou ordenat prevere dia 15.10.1922 Començà l’exercici del ministeri com Adscrit a la parròquia inquera fins que fou nomenat Vicari a Sant Llorenç des Cardassar, per passar el 1932 com Vicari d’Alaró. De 1938 a 1944 fou Vicari de santa Maria. De 1944 a 1949 fou nomenat Vicari de la parròquia dels Hostalets i el 1949 fou nomenat Vicari de Sta. Eulàlia, on morí. BOBM 1983, 235. Darder G0218.