Garcias Mas, Sebastià

Tornar al llistat

Campos, 07/10/1877
Prev. 23/09/1904
Def. 30/07/1955
Fou ordenat prevere dia 23.09.1904. Dia 23.07.1902. Començà l’exercici ministerial com Adscrit en la parròquia campanera fins que en el mes de Febrer de l’any 1909 fou nomenat Vicari in Capite de Ses Salines.Dia 26.11.1907 fou nomenat Notari Eclesiàstic de l’Arxiprestat de Llucmajor amb residència a Campos. L’any 1913 retorna a Campos. Dia 24.11.1919 anava a La Real per entrar en la Congregació de MSSCC, fent els primers Vots dia 27.11.1920. Fou un bon predicador en les Missions Populars que la Congregació curava a fer. Reus II, 190; Sunyer 299-300. Semblanzas, 80. Darder G0124.