Ferrer Ordinas, Joan

Tornar al llistat

Consell, 13/09/1908
Prev. 21/05/1932
Def. 26/09/1982
Fou ordenat prevere dia 21.05.1932 Féu Expedient de Patrimoni dia 12.05.1931. Havia participat en el certamen presentant el números 410, 411, 412 i 413. Començà l’exercici ministerial a Mancor de la Vall i com Vicari de Binissalem. De 1944 a 1948 es Vicari de santa Maria del camí. El 1948 obtingué una plaça de Beneficiat de Concordat a la Seu com Primatxer. El 1963 fou nomenat Professor de Música del Seminari. Compongué 1978 La Tempesta. BOBM 1983, 237 GEM V, 282. AC 1678. Darder F030.