Ensenyat Oliver, Joan

Tornar al llistat

Sóller, 30/06/1885
Prev. 22/06/1913
Def. 07/10/1973
Fou ordenat prevere dia 22.06.1913 aquell mateix any fou enviat com Vicari a Banyalbufar. Abans de l’ordenació sacerdotal (1912) ja era el superior del Seminari menor i professor de Llatí i Geografia. Havia obtingut, al mateix Seminari, el grau de Batxiller en Dret Canònic. El 1914 fou nomenat Vicari in Capite de Sant Jordi. El 1916 fou nomenat Ecònom d’Alcúdia, on hi restà 29 anys. Féu obrar el retaule neogòtic de l’altar Major i l’actual nínxol del venerat Sant Crist. A la mort del Rector Rayó d’Inca (1943) fou nomenat Arxiprest d’Inca. i el 1945 Ecònom Arxiprest de Sóller. El 1947 fou nomenat per a la Canongia Pontifícia de Xantre. BOBM 1947, 406-407. AC 1669 Darder D0019.