Fuster Fuster, Josep

Tornar al llistat

Artà, 18/06/1869
Prev. 03/04/1897
Def. 15/09/1964
Fou ordenat prevere dia 03.04.1897. Féu Títol de Patrimoni dia 27.01.1896. Quedà com Adscrit en la parròquia nadiua, tenint cura de l’assistència espiritual al lloc de Son Servera, on durant 16 anys hi anà a celebrar la santa Missa diumenges i festes. Dia 28.08.1929 rebia el nomenament de Capellà de l’ermita de Betlem. Degut a una entesa entre l’Ajuntament d’Artà i el Bisbat fou el Capellà Administrador de l’Asil de Santa Rosa, que per allà funcionava. BOBM 1964, 217. Darder F0367.