Echave Zubizarreta, José Ramon

Tornar al llistat

Escoriaza (Guipúzcoa), 16/03/1929
Prev. 22/05/1954
Def. 27/10/2011
Fou ordenat prevere dia 22.05.1954. Arribà a Mallorca amb el Bisbe Enciso com Majordom del Palau. El 1957 passà com Director de la Casa Sacerdotal i capellà dels Sordmuts, que residien en el mateix edifici. Exercí com professor de Música en el Seminari de Mallorca. Amb la mort del Dr. Enciso s’establí a Madrid. BOBM 2011, 639. Darder E0001.