Domenge Oliver, Antoni

Tornar al llistat

Vilanova i la Geltrú, 23/01/1910
Prev. 06/06/1936
Def. 23/01/2009
Fill d’una família petrera, el pare de la qual era Guàrdia civil i en aquell moment estava destinat a Catalunya., Estudià al nostre Seminari i fou ordenat prevere dia 06.06.1936 i enviat com Vicari in Capite de Calonge, on dia 14.07.1940 beneïa un nou Sagrari d’alabastre i fusta daurada. El 1941 passà com Director de la Casa Provincial de la Infància (Inclusa), fins que es jubilà l’any 1985. Treballà a l’Apostolat del Mar (1947) i en la Sessió femenina de F.E.T. i de les JONS. Morí en la residència que les Filles de Sant Vicenç de Paül tenien al Seminari Nou. BOBM 2009, 486; Sunyer 355-357. Darder D0084.