Comas Mir, Gabriel

Tornar al llistat

Esporles, 01/01/1855
Prev. 21/12/1877
Def. 10/06/1921
Fou ordenat prevere dia 21.12.1877 Havia fet Títol de Patrimoni dia 03.11.1875. Dia 14.04.1887 rebé el nomenament de Vicari in Capite de Deià, on hi romangué fins dia 16.01.1888, que fou nomenat Vicari de Santa Creu, però dia 13.07 retornava a Deià, on hi romangué fins dia 01.04.1892, que fou nomenat Vicari d’Esporles per tenir cura de S’Esgleieta. L’any 1906 fou nomenat Notari eclesiàstic d’aquell Arxiprestat. HdC ens informa que l’any 1913 donà a la impremta “Breve compendio de la vida del Ilmo y Rdmo. Sr. Obispo de Segorbe, D. Antonio Maria Massanet y Verd”. BOBM 1921,334. Darder C0532.