Coll Janer, Antoni

Tornar al llistat

Inca, 16/10/1831
Prev. 23/12/1855
Def. 24/03/1909
Fou ordenat prevere dia 23.12.1855 Dia 01.01.1860 començà el servei ministerial com Capellà al Monestir de Sant Bartomeu. Dia 12.07.1900 fou nomenat Rector de l’oratori del Puig d’Inca. Fou col·laborador de l’obra del Diccionari de Mn. Alcover. BOBM 1909, 82. Darder C0497.