Fiol Sunyer, Antoni

Tornar al llistat

Felanitx, 01/06/1921
Prev. 19/12/1943
Def. 15/01/2012
L’any 1939, essent alumne de segon de Filosofia passa a Menorca com a familiar, acompanyant al Bisbe Pasqual. Fou ordenat prevere dia 19.12.1943. Dia 08.12.1947 prenia possessori d’una Canongia de Gràcia i del càrrec de Vice-canceller del Bisbat de Menorca Dia 15.06.1950 fou nomenat Vicari in Capite de Son Valls (Felanitx). El 1952 passa a Madrid servint la parròquia de La Concepción fins que l’any 1957, mitjançant la OCSHA passa Brasil, on exercí el càrrec de Vice canceller i Rector de tres parròquies. El 1968 retorna a Mallorca i fou nomenat Vicari de Es Carritxó, on hi restarà fins l’any 1978. El 1970 Fou Notari del Tribunal eclesiàstic de Mallorca, càrrec que serví fins 2007. De 1978 a 1985 fou el Rector del Convent de sant Agustí (Felanitx) Ha donat a la impremta: 1991 Doce años en el centro de América latina (1957-1969) 1991 Primer Centenari de la construcció de l’Església d’Es Carritxó (1892-1992) BOBM 2012, 172. GEM XIX, 28; Fiol 348. Rosselló VIII, 308. Darder F0205