Fuster Segura, Josep Antoni

Tornar al llistat

Palma, 13/03/1942
Prev. 18/06/1967
Def. 01/11/2005
Fou ordenat prevere dia 18.06.1967. Havia participat en el Certamen presentant els Nº 450 i 451. De 1967 a 1973 treballà a les missions diocesanes del Burundi, Retornat a Mallorca de 1973 a 1978 exerceix el ministeri en la parròquia de l’Encarnació, on treballa amb els grups de Drets Humans i en el grup d’Esplai, com també a l’església de Sant Rafel. L’any 1978 fou destinat a la populosa barriada de Son Cladera fins que dia 10.07.1987 rep el nomenament de Rector solidari de Son Gotleu, on hi aixecà tot el complex parroquial de la Mare de Déu de Montserrat i bé treballà en el centre Mater Misericordiae, que regenten les Religioses Franciscanes en aquella barriada. La revista “Mans” de la parròquia de la Mare de Déu de Montserrat del Desembre del 2005 està dedicada íntegrament al que va fer. L’Ajuntament de Palma, dia 30.03.2006, la: Plaça del Rector Antoni Fuster. BOBM 2005, 655-656.