Caldentey Ribot, Josep

Tornar al llistat

Ariany, 25/06/1941
Prev. 19/06/1966
Def. 00/00/0000
Ariany 25.06.1941 Prev. 19.06.1966 començant a exercir el ministeri en la parròquia de Capdepera com Vicari, fins l'any 1970, que passà de Vicari en la parròquia de Els Dolors de Manacor i professor de l’Institut de Segona Ensenyament d’aquella ciutat. L’any 1984 fou nomenat Rector de la parròquia de Porto Cristo. L'any 1984 va tenir cura de l'edició, en facsímil, de la “Monografia Històrica del Sant Crisot de Manacor”. publicada per Mn. A. Truyols Pont el 1914. Fuster, 119