Quintana Reynés, Llorenç

Tornar al llistat

Binissalem, 01/01/1899
Prev. 22/06/1913
Def. 00/00/0000
*Binissalem 1889 + Barcelona s.XX Passà el Seminari per fer els estudis eclesiàstics i dia 15.06.1912 feia son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Fou ordenat prevere dia 22.06.1913 i dia 01.10.1913 rebia el nomenament de Rector de l’Oratori de la Transfiguració del Senyor de Binissalem. Ajudà en la creació de la Junta de Juventud Catòlica de la vila nadiua (1928), però al començar la dècada dels 30, deixà el ministeri, passà a viure a Andalussia i a Barcelona, on estudià Dret. El 1938 donà a la impremta: Dos páginas de la historia de una revolución. Mallorca siempre espanyola. Días rojos en una ciudad bética (impresiones, enseñanzas y contrastes) 1940 Franco. Al muchacho espanyol. GEM XIV, 130. Darder Q0031