Pons Cañellas, Jaume

Tornar al llistat

Palma, 09/04/1911
Prev. 26/05/1934
Def. 17/01/1988
Fou ordenat prevere dia 26.05.1934. Començà l’exercici ministerial com Vicari in Capite del Port d’Andratx. Esclatada la guerra fou militaritzat com Capellà d’Infanteria i Milícies. De 1939 a 1956 Vicari de Son Sardina. De 1956 a 1963 Vicari de Santa Catalina Tomàs, servint també l’exèrcit. De 1963 a 1965 Vicari de Santa Creu. L’any 1965 fou nomenat Vicari de Sant Jordi, per esdevenir-ne Rector el 1969 fins el 1972. L’any 1972 passa de Vicari a Son Sardina i el 1986 fou nomenat Administrador de Son Sardina. BOBM 1988, 131. Té un carrer, i la seva prolongació, dedicat a Son Sardina. Carrer Mn. Jaume Pons.