Petro Montserrat, Jeroni

Tornar al llistat

Palma, 12/07/1888
Prev. 19/09/1903
Def. 17/07/1958
Fou ordenat prevere dia 19.09.1903 quedant Adscrit a la parròquia de santa Eulàlia. L’any 1908 fou nomenat Vicari in Capite de La Soledat i allà hi esmerçarà tota la vida. Quan feren la Vicaria parròquia es presentà a les oposicions de 1913 i obtingué aquesta parròquia. Aixecà la Rectoria i totes les coses que feien falta per anar endavant en aquella parròquia. El 1952 fou nomenat Rector Consultor. L’Ajuntament de Palma li dedicà el carrer Rector Petro. en aquella mateixa barriada que tant estimà. L’any 1957 començà a gaudir de la jubilació canònica. BOBM 1958, 229. Darder P0228.