Palou Mateu, Antoni

Tornar al llistat

Biniamar, 02/02/1869
Prev. 24/09/1898
Def. 20/06/1944
Fou ordenat prevere dia 24.09.1898. Dia 30.11.1896 va fer Títol de Patrimoni. Començà l’exercici ministerial com Adscrit en la parròquia d’Inca. Fou col·laborador de Mn. Alcover per a l’obra del Diccionari. Dia 28.09.1903 demanava permís per anar cinc anys a Amèrica. Exercia el ministeri en la parròquia de Ntra. Sra. del Carmen, en General Lamadrid (La Plata). Dia 02.08.1912 ja tornava ser a Inca, L’any 1914 era nomenat Director de les Mares Cristianes, l’any 1919 Director del taller de santa Rita, el 1921 capellà del Cementiri i el 1935 Vicari de la parròquia de Santa Maria la Major. BOBM 1944, 254. Fiol 776. Darder P0051.