Oliver Deyà, Bernat

Tornar al llistat

Sóller, 01/01/1875
Prev. 17/12/1898
Def. 28/12/1929
Fou ordenat prevere dia 17.12.1898 Començà l’exercici ministerial a Sóller, com Primatxer de la parròquia. 1902-1915 fou Vicari de la parròquia sollerica, són anys que és el corresponsal a Sóller del Diccinari de Mn. Alcover. L’any 1915 passa com Ecònem de la parròquia de Sant Jaume. De 1921 a 1929 Rector d’Algaida. BOBM 1929, 390. Darder O0080.