Oliver Amengual, Cosme

Tornar al llistat

Felanitx, 09/04/1839
Prev. 25/12/1969
Def. 27/07/1904
Fou ordenat prevere dia 25.12.1969. Dia 17.07.1862 havia fet Títol de Patrimoni. Ordenat prevere fou Adscrit en la parròquia nadiua fins que en el mes de Març del 1870 en fou nomenat Vicari. Exercí el càrrec fins el 1895, que passà com Vicari in Capite de Deià, on hi restà fins el 1900. Dia 05.05.1900 demanava permís per anar cinc anys a Amèrica, exercint el ministeri a Córdoba (Argentina) BOBM 1904, 302. Fiol 752. Rosselló VIII, 355. Darder O0059.