Mora Cànaves, Tomàs

Tornar al llistat

Inca, 10/07/1879
Prev. 19/09/1903
Def. 20/06/1974
Fou ordenat prevere dia 19.09.1903. Dia 26.04.1902 féu Títol de Patrimoni. Sent seminarista col·laborà a l’Obra del Diccionari aportant les paraules de Capelleria i Barreteria. El 1903 aconseguí el Benefici d’organista en la parròquia d’Inca i el regentà fins que l’Ajuntament d’Inca esvaí el sistema beneficial (1915), però seguí tocant l’orgue fins a la mort. Dia 19.09.1916 rebia l’encàrrec de tenir cura dels Exploradors Catòlics d’Inca. Morí als 94 anys. Darder M0666.