Amorós Terrassa, Antoni

Tornar al llistat

Capdepera, 12/11/1964
Prev. 14/01/1996
Def. 00/00/0000
Capdepera 12.11.1964, fou ordenat prevere el 14.01.1996 i començà a exercir el ministeri en la parròquia de Sant Josep Obrer. El 2002 exercia el ministeri a Artà i Colònia de Sant Pere. Arxiprest de Llevant Estudià Dret Canònic en la Universitat Catòlica de València. Alterna els serveis pastorals amb el d’Ecònom Diocesà, fins que l’any 2016 deixà l’Economia Diocesana.