Montserrat Rosselló, Gabriel

Tornar al llistat

Santanyí, 03/03/1861
Prev. 04/06/1887
Def. 00/00/0000
Fou ordenat prevere dia 04.06.1887. Dia 30.06.1886 feia son Títol de Patrimoni. Començà l’exercici del ministeri a Santanyí, passant, el 1888 de Vicari al Coll d’En Rebassa, aconseguí que aquella Vicari fos erigida com Vicaria in Capite (1890) i començà les obres per aixecar la casa Vicaria. treballà a La Soledat i Custos de l’església de Santa Fe. El 1892 era nomenat Vicari d’Andratx i dia 21.10.1895 demanava permís per anar a Mèxic i dia 19.10.1898 torna renovar la petició. L’any 1925 ja el trobam residint a Madrid i exercint allà el ministeri. El BOBM del Juliol de 1939 notifica que ha estat assessinat a Madrid, on vivia feia molts anys. BOBM 1939, 291. Fiol 668.. Sunyer 253. Martirologio Matritense 261.