Vadell Parets, Benet

Tornar al llistat

Petra, 02/04/1868
Prev. 16/04/1892
Def. 02/12/1949
Fou ordenat prevere dia 16.04.1892 començant l’exercici del seu ministeri com Vicari in Capite de Deià. Dia 06.08.1889 havia fet son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Sentia forta atracció per la vida contemplativa i passà a l’ermita de Bon Any, on féu una curta experiència fins que dia 01.12.1899 entrà al Monestir Cistercenc de la Mare de Déu d’Aiguebelle (França). Dia 01.01.1902 féu la professió simple i dia 02.02.1907 féu la solemne, prenint el nom de Francesc de Regis. De 1903 a 1905 va viure a Las Palmas per refermar un Convent de religioses. L’any 1921 era el Superior de Magurrano. Retornà a Aiguebelle, on hi morí. BOBM 1950, 102. Torrens II, 146. Darder V0004.