Tugores Riutort, Melsion

Tornar al llistat

Sa Pobla, 01/01/1844
Prev. 29/03/1868
Def. 27/12/1918
Avançant en els estudis eclesiàstics dia 07.03.1866 feia son Títol de Patrimoni. Fou ordenat prevere dia 29.03.1868 Començà l’exercici ministerial a sa Pobla i de 1883 a 1887 fou l’Ecònom de la vila. El 1887 participà a les oposicions i fou nomenat Rector de Santa Margalida on hi restà fins que l’any 1902 participà a les oposicions de Primatxer a la Seu, aconseguint el Benefici, que tindrà fins a la mort. BOBM 1918, 486. Sa Marjal XI, 30. AC 1603. Darder T0211. HdC 1919, 15.