Trias Serra, Cristòfol

Tornar al llistat

Pòrtol, 03/12/1924
Prev. 10/06/1951
Def. 07/11/1999
Durant els anys de Seminari participà al Certamen amb el nº 1093. Fou ordenat prevere dia 10.06.1951 començant el mateix any com Ecònom de Fornalutx, on hi restà fins que el 1966, fou nomenat Vicari de la parròquia de El Pont d’Inca. L’any 1967 fou nomenat Rector de Pòrtol, tenit cura de l’edificació del nou temple parroquial, seguint els plànols de l’arquitecte Gabriel Alomar. L’any 1990 passà de capellà a la Llar dels Ancians fins el 1996 que es jubilà. BOBM 2000, 62. Darder T0183