Triay Pellicer, Jaume

Tornar al llistat

Palma, 24/12/1869
Prev. 22/09/1894
Def. 20/08/1941
Anant avançant en els estudis eclesiàstics, dia 31.07.1893 feia son Títol de Patrimoni. Fou ordenat prevere dia 22.09.1894. Dia 01.10.1899 fou nomenat Vicari in Capite de El Terreno. Hi restà fins el 1909. De 1909 fins el 1913 fou Vicari de Sant Miquel. Participà a les oposicions de 1913 i fou nomenat Vicari de la parròquia de sant Jaume. Dia 24.06.1927 fou nomenat Administrador de l’Asil de La Pietat i Rector d’aquell oratori, conservant el títol d’Adscrit a sant Jaume. BOBM 1941, 300. Darder T0185.