Tomàs Contestí, Miquel

Tornar al llistat

Llucmajor, 01/01/1850
Prev. 18/12/1875
Def. 23/07/1912
Avançant en els estudis eclesiàstics, i acostant-se el temps que havia de rebre els Ordes Majors, dia 31.01.1874 feia son Títol de Patrimoni. Dia 18.12.1875 era ordenat Prevere. Exercí el ministeri a Llucmajor, on fundà una escola de llatí i hebreu, fins que després de les oposicions, dia 05.02.1887 rebia la Rectoria de Sant Joan, que la regentà fins el 1901. De 1901 a 1912 fou el Rector de la parròquia de Binissalem i animat pel moviment neogòtic que hi havia a Mallorca, reformà el campanar de la parròquia per convertir-la en el campanar neogòtic que ara contemplam. BOBM 1912, 269. GEM XVII, 206. Darder T0057.