Tomàs Albertí, Pere Josep

Tornar al llistat

Banyalbufar, 01/01/1853
Prev. 07/06/1879
Def. 18/07/1917
Mentre feia els estudis eclesiàstics al nostre Seminari, dia 24.10.1876 feia son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Dia 07.06.1879 rebia l’ordenació sacerdotal. Exercia el ministeri per Palma i dia 10.01.1884 fou nomenat Vicari de la parròquia de sant Miquel i dia 01.02.1895 era nomenat Ecònom de la parròquia de Puigpunyent. L’any 1899 fou nomenat Rector de Valldemossa, on hi restà fins a la mort. BOBM 1917, 379. Darder T0052.