Tejedor Rodríguez, Félix

Tornar al llistat

Bahillo (Palencia), 20/05/1928
Prev. 12/06/1954
Def. 05/05/2008
Fou ordenat prevere al servei d’aquella diòcesi dia 12.06.1954. Exercí el ministeri sacerdotal per aquelles terres, fins que l’any 1985 arribà a Mallorca amb dues germanes i ocuparen l’ermita de Santa Magdalena d’Inca, tenint cura dels serveis religiosos del lloc i donant classes a l’Institut de segon ensenyament Can Peu Blanc de Sa Pobla. Convertí l’antic eremitori amb casa acollidora i taula de bones miques castellanes. Arribant a la jubilació acadèmica, l’any 1993, deixà l’Institut i restà a l’ermita fins que dia 24.12.1999 fou nomenat Administrador parroquial de Biniali. Veient que les forces li anaven mancabant deixà l’administració parroquial, continuant vivint en la Rectoria i ajudant al nou Rector fins que li arribà la mort dia 05.05.2008. BOBM 2008, 249.