Suau Simó, Francesc

Tornar al llistat

Es Capdellà, 16/01/1887
Prev. 23/03/1912
Def. 12/11/1918
Començats els estudis al Seminari, l’any 1906 conseguia una beca al Col·legi de La Sapiència i així va poder ajudar a l’economia familiar. Participà al certamen del Seminari amb el treball 1060. Dia 30.07.1910 feia son Títol de Patrimoni i dia 23.03.1912 era ordenat prevere. Començà l’exercici ministerial com Vicari en la parròquia d’Alaró y dia 13.09.1012 era nomenat Notari d’aquell Arxiprestat. Convocades les oposicions a Rectoria per a l’any 1913 s’hi presentà i conseguí la Rectoria de Banyalbufar. Regentà aquella parròquia fins que la pesta de Grip que hi hagué a Mallorca, li tallà la vida. BOBM 1918, 484. Darder S0534.