Solivellas Arbona, Guillem

Tornar al llistat

Escorca, 06/02/1869
Prev. 03/04/1897
Def. 31/01/1950
Passà al Seminari perquè volia ser capellà i anant avançant en els estudis, dia 01.02.1896 feia son Títol de Patrimoni. Era ordenat prevere dia 03.04.1897. Gairebé tota la vida la dedicà a la feligresia de la Vall de Sóller, essent per dues vegades nomenat Vicari in Capite de Biniaraix. Dia 02.01.1906 fou nomenat Notari Eclesiàstic d’aquell Arxiprestat. Fou col·laborador de Mn. Alcover per a l’obra del Diccionari. Dia 01.06.1914 fou nomenat Vicari in Capite de Fornalutx, regentant aquella parròquia fins a la mort. L’any 1947, en l’avinentesa de les Noces d’Or Sacerdotals, fou declarat Fill Adoptiu de Fornalitx i es posà el seu nom a un carrer. BOBM 1950, 160. Darder S0505. Lluc 1950,72.