Soler Terrassa, Antoni

Tornar al llistat

Lloret de Vistalegre, 00/01/1848
Prev. 01/01/1874
Def. 29/01/1926
Anant avançant en els estudis eclesiàstics, dia 15.05.1871 feia son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. L’any 1874 fou ordenat prevere i anà a la veïna parròquia de Sant Joan per fer-hi d’organista. Ho fou fins que dia 01.08.1875 fou nomenat Vicari in Capite de Lloret, tenint cura de que aquells anys s’hi establissin les Religioses Francuscanes. Fou col·laborqdor de Mn. Alcover per a l’obra del Diccionari. Dia 06.11.1902, perquè havia mort el Rector Ripoll i Llinàs de Sineu, hi passà com Ecònom. Participà a les oposicions de 1913 i li pertocà la Rectoria de Porreres, que regentà fins a la mort. BOBM 1926, 119. L’any 1942, a Sineu, es presentà una Biografia. Darder S0503.