Sirvent Padró, Joan

Tornar al llistat

Manresa, 28/05/1873
Prev. 13/10/1901
Def. 26/03/1946
Després d’haver començat els estudis eclesiàstics al Seminari de Vic, anà acabar-los al de Barcelona, aconseguint el grau de Llicenciat en Teologia al Seminari de Tarragona. Fou ordenat prevere a Barcelona dia 13.10.1901. Exercí diferents càrrecs en aquella Església i dia 15.08.1927 fou nomenat Canonge de la Seu mallorquina com Penitencier substitut. De 1928 a 1932 fou el President de la Junta Catequètica Diocesana, tingué altres càrrecs com Examinador Diocesà per a llicències ministerials. BOBM 1946, 93. AC1641. Darder S,0457.