Siquier Pons, Miquel

Tornar al llistat

Búger, 01/01/1907
Prev. 30/05/1931
Def. 30/10/2000
Fou ordenat prevere dia 30.05.1931 Els anys de Seminari presentà aquest seguit de treballs al Certamen que allà es feia nº 1033, 1034, 1035 i 1036. Començà l’exercici ministerial en la parròquia de Randa com Ecònom. De 1935 a 1953 regentà la parròquia de Vilafranca, engrandint el temple parroquial. El 1953 era nomenat Ecònom Arxiprest de Llucmajor, fins que li arribà la jubilació canònica l’any 1976, que passà com Capellà del Monestir de la Concepció (Palma). El 1984 es retira al casal familiar de Búger i allà li arribà la germana mort. BOBM 2001, 51. Darder S0451.