Servera Monserrat, Andreu

Tornar al llistat

Manacor, 08/10/1869
Prev. 30/05/1895
Def. 30/04/1960
Fou ordenat prevere dia 30.05.1895. Abans de l’ordenació presbiteral, segurament el temps de vacances feia de professor de llatí i de religió al Col·legi d’Ensenyament Mitjà que hi havia a Manacor. Una vegada ordenat quedà per Palma, Adscrit a la parròquia de sant Nicolau, d’on en fou nomenat Vicari l’any 1908, dedicant molt de temps a la predicació per les trones de Mallorca, Barcelona i Madrid. BOBM 1960, 147. Darder S0351.