Seguí Magenis, Jaume

Tornar al llistat

Palma, 26/05/1981
Prev. 14/10/2007
Def. 00/00/0000
Complerts els estudis eclesiàstics i després del temps de formació, fou ordenat prevere en la parròquia de Sant Josep Obrer dia 14.10.2007 i nomenat vicari de la unitat pastoral de Sineu, Llubí, Sencelles i Costitx. Dia 31.07.2008 fou nomenat Capellà per a l’Hospital de Manacor i dia 26.10.2010 fou nomenat Notari per el procés de Canonització de Sor Clara Andreu. Exercí el ministeri a Mallorca fins que dia 08.10.2012 sortí cap al Monestir benedictí de Sant Joseph de Clairval (Flavigny-sur-Ozerain) França, on emeté la Professió Perpètua dia 12.10.2019.