Seguí Garau, Arnau

Tornar al llistat

Palma, 30/08/1893
Prev. 21/12/1918
Def. 07/08/1984
Fou ordenat prevere dia 21.12.1918. Començà l’exercici ministerial com Vicari de Gènova. De 1920 a 1921 Ecònom de Sant Marçal. De 1921 a 1930 Regent i (1923) Ecònom de s’Arracó. Del 1930 a 1933 Ecònom de Maria de la Salut, per passar a servir la feligresia parroquial de la parròquia de la Santíssima Trinitat. Després de 41 anys de servei a aquesta parròquia ciutadana, passà a Inca i fou acollit en el Monestir de Sant Bartomeu, on hi havia diferents religioses mariandes que ell havia dirigit a la vida contemplativa. Donà a la impremta Inca 1981 Biografía de Antonia Bergas Ordinas Joven ejemplar que supo vivir y morir como saben vivir y morir los justos en la presencia del Señor. BOBM 1984, 212.