Sbert Perelló, Andreu

Tornar al llistat

Santanyí, 22/10/1920
Prev. 27/06/1948
Def. 20/06/1999
Fou ordenat prevere dia 27.06.1948. Els anys de Seminari participà al Certamen amb el nº 1006. Començà l’exercici ministerial com Vicari de la parròquia de Consell, on hi restà fins el 1955, que fou nomenat Vicari als Llombards. Hi restà fins el 1957 que fou nomenat Rector de S’Alqueria Blanca i el 1958 era nomenat Vicari de Binissalem. De 1966 a 1982 fou Vicari de Felanitx i de 1982 fins el 1990 Rector de S’Horta. Aquest any li arribà la jubilació canònica i passà a viure a Santanyí, on morí. BOBM 1999, 514. Sunyer 374. Rosselló VIII, 391. Darder S0286.