Sastre Andreu, Gabriel

Tornar al llistat

Pina, 18/03/1866
Prev. 23/09/1893
Def. 18/08/1945
Avançant en eles esrtudis eclesiàstics, dia 11.09.1891 feia son Títol de Patrimioni per poder rebre els Ordes Majors Dia 23.09.1893 era ordenat prevere i començava l’exercici ministerial en la parròquia de sant Nicolau com Adscrit i com Mestre d’escola de l’Escola Nocturna de sant Josep del Carrer del Call. Hi restà de 1893 a 1908, que retornà a Pina com Adscrit a aquella parròquia.BOBM 1945, 290. Darder S0247.