Santandreu Rigo, Rafel

Tornar al llistat

Santa Eugènia, 10/12/1876
Prev. 20/09/1901
Def. 15/09/1945
Anant avançant en els estudis eclesiàstics, dia 14.07.1900 feia son Títol de Patrimoini per poder rebre els Ordes Majors. Dia 20.09.1901 rebia l’ordenació sacerdotal i estrenava el ministeri com Vicari de la veïna parròquia de Santa Maria del Camí fins l’any 1906, que passà com Vicari in Capite de Caimari, on hi restà fins el 1913. De 1913 a 1915 és Vicari de Santa Eugènia. El 1915 retorna a Santa Maria i el 1916 passa com Vicari in Capite de Biniali, per retornar Santa Eugènia com Vicari 1917-1930. De 1930 a 1938 fou el Regent de Muro. Retornà a Santa Eugènia on li sobrevingué la mort. BOBM 1945, 316. Darder S0218.