Vera Díaz, Antoni

Tornar al llistat

Palma, 25/08/1957
Prev. 21/06/1987
Def. 00/00/0000
Començà l’exercici ministerial a la parròquia de Sant Francesc de Paula, on hi romangué fins el 1989, que passà al Perú, exercint el ministeri en les parròquies de Cascas i Contumazá. Retornat a Mallorca, al començament de 1996 fou enviat a Son Gotleu, tenint cura de les parròquies de Corpus Christi i Mare de Déu de Montserrat, essent-ne elegit Arxiprest el 1997. Dia 02.10.2001 fou nomenat Vicedelegat de la Delegació Diocesana de Missions, dia 01.01.2001 Capellà de la Clínica de la Mare de Déu de la salut. Dia 28.07.2006 fou nomenat Delegat de la Pastoral Caritativa i Social, deixant aquest càrrec dia 19.09.2013, que fou nomenat Vicari General i Moderador de Cúria. Li ha pertocat assumir, alguns moments, el càrrec d’Administrador Parroquial a les parròquies d’Esporles, Estellencs, Banyalbufar i S’Esgleieta (2016). Vicepresident delegat del Consell d’Assumptes econòmics. Dia 29.06.2018 fou nomenat Rector del Seminari Major i menor i dia 25.10.2018 Canonge de la Seu. Dia 13.06.2020 deixava de ser Vicari General.