Salvà Cantallops, Baltasar

Tornar al llistat

Sant Jordi, 20/12/1878
Prev. 19/09/1903
Def. 18/12/1946
Anant avançant en els estudis eclesiàstics dia 13.03.1902 feia son Títol de Patrimoni per poder accedir als Ordes Majors. Era ordenat prevere dia 19.09.1903. Ajudava a la parròquia nadiua fins que dia 12.11.1904 fou nomenat Vicari in Capite del Coll d’En Rabassa. Participà a les oposicions de Rectoria de 1913 i li pertocà la parròquia del Pont d’Inca, on hi restà tota la vida. Dia 01.11.1930 es jubilà i li donaren com Regent Mn. Rafel Juan. BOBM 1946, 359. Darder S0080.