Salas Santandreu, Joan

Tornar al llistat

Manacor, 25/10/1942
Prev. 19/06/1966
Def. 18/12/2019
Fou ordenat prevere dia 19.06.1966. Participà en el certamen que es feia al Seminari amb els nº 968, 969 i 970. Acabats els esudis al Seminari de Mallorca, passà a la Universitat de Comillas i es llicencià en Teologia. Arribat a Mallorca el 1968 fou nomenat Vicari de Muro i el 1969 passà a la parròquia de Santa Maria dels Dolors (Manacor). En el mes de Febrer de 1971 fou elegit Secretari de l’Arxiprestat de Manacor. El 1973 deixà el ministeri. Mm 34.