Sabater Serra, Joan

Tornar al llistat

Sa Pobla, 17/06/1885
Prev. 16/07/1911
Def. 21/05/1950
Participà en el certamen amb els Nº 960 i 961. Dia 22.09.1910 féu Títol de Patrimoni. L’any 1910 anà a Roma per estudiar Dret Canònic, essent ordenat allà de Sotsdiaca el 01.11.1910, de Diaca el 17.12.1910 i de Prevere 16.07.1911 pel Cardenal Merry Del Val. Retornat a Mallorca fou professor de Dret Canònic al Seminari fins que l’any 1916 entrà al noviciat del PP.Jesuïtes, on una vegada fets els Vots fou destinat a la docència del Dret Canònic a Barcelona, Aalleck (Holanda) San Remo (Itàlia). El 1942 fou nomenat Rector del Col·legi de Manresa i el 1944 Superior del Convent de Tarragona i ensenyava Dret Canònic al Seminari diocesà. Morí a Palma i fou enterrat al cementiri municipal, però dia 16.12.1964 fou traslladat a la cripta de Montision. Crònica Parroquial III, 413. Darder S0010.