Rossinyol Verd, Gabriel

Tornar al llistat

Montuïri, 03/12/1943
Prev. 18/06/1967
Def. 26/05/2007
Cantadoret de la parròquia passà al Semianri per fer els estudis eclesiàstics i l’any 1956 va cantar la Sibil·la a la Seu. Fou ordenat prevere dia 18.06.1967 i començà l’exercici ministerial en la parròquia de Santa Maria la Major d’Inca com Vicari. Hi restà de 1967 a 1970 i després passà a la parròquia de L’Esperit Sant (Palma). Anà un temps a la veïna illa de Menorca per treballar en pastoral matrimonial amb Mons. Moncadas i Noguera. Retornà a Mallorca i al poc temps deixà el ministeri.