Rosselló Sastre, Monserrat

Tornar al llistat

Vilafranca, 11/03/1895
Prev. 22/12/1917
Def. 29/08/1966
Fou ordenat prevere dia 22.12.1917. Començà l’exercici ministerial com Vicari de Campanet. Dia 05.10.1923 rebia el nomenament de Consiliari del Sindicat Catòlic Agrari de Campanet, i el 1927 el d’Ecònom. De 1927 a 1934 Vicari de Petra. De 1934 a 1940 Ecònom de Capdepera. De 1940 a 1950 Ecònom de Sant Jordi. A la dècada de 1960 fou inauguat el Carrer de l’Ecònom Rosselló (Sant Jordi). L’any el 1950 fou nomenat Capellà del Monestir de Sta. Elisabet. Morí a Vilafranca. BOBM 1966, 263. Darder R0489