Rosselló Santandreu, Martí

Tornar al llistat

Manacor, 01/01/1856
Prev. 19/12/1891
Def. 24/04/1908
Fou ordenat prevere dia 19.12.1891. Dia 15.09.1890 havia fet son Títol de Patrimoni. Dia 10.08.1892 rebia el nomenament de Vicari de Galilea, on l’any 1893 hi fundava una Banda de Música. Dia 04.03.1901 renunciava a la Vicaria i demanava permís per anar a Argentina durant cinc anys. L’any 1906 ja el trobam com prevere Adscrit a la parròquia de Manacor. Allà, als 51 anys, li arribà la mort. BOBM 1908, 208. Fiol 967. Darder R0487.